Haberler Kültür Tiyatro

Sakarya Tiyatro Okulu Kayıtları Başlıyor

0
LütfengirişveyaKayıt Olyapmak için

Sakarya Büyükşehir Belediyesi gençlerin merakla beklediği Sakarya Tiyatro Okulu için güzel haberi paylaştı. Usta oyuncular Hacı Ali Konuk, Eray Yasin Işık ve Hakan Bulut’un koordinatörlüğünde Tiyatro Okulu başlıyor. Ön kayıtlar 19 Eylül Pazartesi günü alınacak. 11-12 Ekim tarihlerinde katılımcıların belirlenmesi için sınavlar yapılacak. İki dönem halinde 24 hafta sürecek eğitimlerle yeni tiyatro oyuncuları yetişecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kültürel ve sanatsal faaliyetlerinin arasına Sakarya Tiyatro Okulu’nu da ekliyor. 19 Eylül Pazartesi günü ön kayıtların başlayacağı ve 18 yaş üstü kişilerin kayıt yaptırabileceği Sakarya Tiyatro Okulu,  24 hafta boyunca devam edecek. Ön kayıtlar 10 Ekim Pazartesi günü sona erecek ve başvuruların seçimi için yapılacak sınavlar 11-12 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. Usta oyuncular Hacı Ali Konuk, Eray Yasin Işık ve Hakan Bulut genç tiyatrocuların yetişmesi için gerçekleştirilecek okulun eğitmenleri olacak.

Sakarya Tiyatro Okulu

24 hafta sürecek

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu, 18 Ekim Salı günü başlayacak. Eğitimler ise her hafta Salı ve Çarşamba günleri 19.00 ile 22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Katılımcılar iki dönem halinde 12’şer hafta olmak üzere toplam 24 hafta eğitim alacak. Eğitimlerin ilk dönemi 4 Ocak Çarşamba günü sona erecek. İkinci dönem ise 24 Şubat Salı günü başlayacak ve 12 Nisan Çarşamba günü dönem tamamlanacak. 14 Nisan Cuma günü ise Tiyatro Okulu öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşayacak. Ön kayıtların ardından 11-12 Ekim tarihlerinde katılımcıların belirlenmesi için sınavlar yapılacak. Tiyatro Okulu, AKM’de gerçekleştirilecek.

Kesin kayıtlar 13-18 Ekim

Öğrencileri belirleyecek yüz yüze sınavda katılımcılar kendi seçecekleri iki farklı tiyatro oyunundan birer tiradı ezberleyerek oynaması istenecek. Sergileyecekleri tiradların ait olduğu oyunların, yazar ve dönem bilgilerine hâkimiyet bilgileri ölçülecek. Sınav jürisi tarafından verilecek olan doğaçlamaları yapmaları istenecek. Bu sınavlarda başarılı olan isimler kesin kayıtlarını 13-18 Ekim tarihleri arasında kimlik belgesi fotokopisi ile yaptırabilecek. Tiyatro Okulu’na ilişkin ayrıntılı bilgiye ise Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Şehir Tiyatrosu Şube Müdürlüğü’nün 444 40 54 – 3434 dahili numaradan alınabilecek.

Kaynak: Sakarya Büyükşehir Belediyesi Haber Sayfası

  • Bu haber hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarda belirtmeyi unutma.
Eğlenceli ve kültür dolu dünyamıza katılmak için Kültür Sakarya'ya Üye Ol
Sakarya'daki kültürel etkinlikleri görebileceğiniz Etkinlik Takvimimiz.
Diğer içerikler için Ana Sayfamız.
Bilgi Evi Kursları Başlıyor
Güç Yüzükleri 1. ve 2. Bölüm İncelemesi

Reactions

0
7
0
0
2
0
Bu gönderi için zaten tepki verdin.

Tepkiler

7
2

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin böyle güzel bir eğitimi ücretsiz bir şekilde böyle usta oyunculardan vermesi çok güzel. Umarım seçilebiliriz.

  2. formu doldurmak istedigimde artık yanıt kabul edilmediğine dair yazı çıkıyor ve daha bir sürü gün var kayıt formu doldurma tarihinin dolmasına