Haberler

Deprem Yardım Noktaları ve Sakarya’daki Açıklamalar

0
LütfengirişveyaKayıt Olyapmak için

Deprem Yardım Noktaları ve Sakarya’daki Açıklamalar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi 7.4 şiddetindeki depremle sarsılan Kahramanmaraş ve çevre illere ulaştırılacak yardımlar için bilgilendirme yaptı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:
“Türkiye bugün acı bir sabaha uyandı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplam 10 ilimizde yıkıma sebebiyet veren 7.4 şiddetindeki deprem tüm Türkiye’yi derinden yaraladı. Büyükşehir Belediyesi olarak şimdi birlik vakti düşüncesiyle yapılacak yardımların planlamasını ivedi bir şekilde hazırladık. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte arama kurtarma ekiplerimiz ve kriz araçlarımız bölgeye hareket etti.

Şimdi de bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmak, yaralarını sarmak için yardım kampanyası başlattık. Bu çerçevede Demokrasi Meydanı’nda an itibariyle irtibat büromuz yardım ulaştırmak isteyen vatandaşlarımız için çalışmaya başladı. Yardımları SASKİ teknik birimlerimizin bulunduğu alandaki spor salonunda topluyoruz.

Bu kapsamda;
Kuru gıda,
Uyku tulumu,
Cep ısıtıcısı,
Polar,
Battaniye,
Eldiven,
Kışlık bot,
İçlik (Çocuklar ve bebekler için)
Hijyen ürünleri,
Çocuk bezi,
Çadır ve çadır sobası,
Powerbank,

Su gibi ürünlerin kullanılmamış olanlarını belirlediğimiz noktada bölgeye ulaştırılmak üzere topluyoruz. Tüm hemşehrilerimizi bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımızla dayanışmaya davet ediyoruz.

Adres: Kent Park arkası, Donatım 1’inci Geçit ve Bölge İdare Mahkemesi arasındaki Kent Park Camii’nin çaprazı (SASKİ Teknik Birimler Kampüsü – Eski İtfaiye Binası Bahçesi)”

Google Haritalar Bağlantısı:

https://goo.gl/maps/o3dKqduwtGqRnvvs8

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu da konuyla ilgili açıklama yaptı:

Afet Bölgesine Yardım İçin Seferberiz

Adapazarı Belediyesi Şubat ayı olağan meclis toplantısında Başkan Işıksu, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerle ilgili yapılan çalışmalar hakkında konuştu. Işıksu, “Cumhurbaşkanımızın liderliği ve AFAD koordinesinde yardımları etkin ve tek elden afet bölgelerine ulaştırmak için hepimiz seferberiz, tek yüreğiz. Şehrimizin yardımseverliğini her zaman olduğu gibi en güzel şekilde göstereceğine yürekten inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Çok Üzgünüz

Başkan Işıksu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bugün, sabah, saat 04.17’de, merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 şiddetinde; saat 13.24’te de Kahramanmaraş Elbistan merkezli 7.6 şiddetinde depremler meydana geldi. Depremin hem şiddeti hem de etki alanı oldukça büyük. Çevre illerde; Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Kilis ve Şanlıurfa ve daha birçoğunda ve hatta yakın ülkelerde de depremin etkilerine şahit oluyoruz. Artçı sarsıntılar yoğun bir şekilde devam ediyor. Çok üzgünüz. Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Rabbimden rahmet, yaralananlara acil şifa diliyorum.”

İlk Andan İtibaren Seferberiz

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, depremin yaşandığı ilk andan itibaren çalışmalara liderlik etmektedir. Devletimiz ilk andan itibaren seferber olmuştur. Afetin etkilediği bölgelere arama kurtarma ekiplerimiz ivedilikle sevk edilmiştir. Adapazarı Belediyesi olarak bizler de malzeme desteğini ilk anda hemen gerçekleştirdik. İçişleri ve Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili Bakanlıklarımız, AFAD, Valiliklerimiz, Belediyelerimiz ve diğer tüm kurumlarımız çalışmalarına hızla başlamıştır. AFAD, oldukça önemli bir görev üstlenmiştir.”

Yardımlar Etkin ve Tek Elden Afet Bölgesine

“Adapazarı Belediyesi olarak tüm sorumluluğumuzla gerekeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Planladığımız etkinliklerimizi iptal ettik ve şu an tüm imkanlarımızı depremden etkilenen şehirlerimizde yaşayan vatandaşlarımız için seferber etmiş durumdayız. Hemşehrilerimizden istirhamımız, devletimizin bilgilendirme ve çağrılarını dikkatle takip etmeleridir. Kızılay’ımıza kan vermek ilk yapacağımız yardımlardan biridir. Tüm hemşehrilerimizi başta Demokrasi Meydanı’mızda olmak üzere tüm Kızılay Kan Merkezlerimizde kan vermeye davet ediyorum. Sakarya Büyükşehir Belediyemiz SASKİ Teknik Birimler’de (Uçak Kıraathanesi Karşısı) yardım toplama noktası oluşturmuştur. Büyükşehir Belediyemizin çağrısına uyarak yardımları hep birlikte, tek noktadan, en etkin şekilde afet bölgesine ulaştırmaya devam edeceğiz. AFAD’ın yardım listesinde öncelikli kabul edilecekler olarak belirlediği yardım malzemeleri ise eldiven, mont, bot, bere, çocuklar için mont ve kışlık giysi, tüplü katalitik soba, tüp, yatak, battaniye, powerbank, gıda kolisi (konserve), çocuk bezi, çocuk maması, kadın pedi ve temizlik hijyen malzemesi olmuştur. Şehrimizin yardımseverliğini her zaman olduğu gibi en güzel şekilde göstereceğine yürekten inanıyorum. Hepimiz tek yüreğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Karmaşıklık üzerine
Gözlerin

Reactions

2
0
0
0
0
0
Bu gönderi için zaten tepki verdin.

Tepkiler

2

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir