Haberler Üniversite Haberleri

Saufest Bugün Başlıyor! (İşte Program Detayları)

0
LütfengirişveyaKayıt Olyapmak için

Saufest Bugün Başlıyor!

Sakarya Üniversiteli öğrencilerin uzun zamandır beklediği Saü Fest bugün başlıyor. Bir çok tanınan yazar, siyasetçi ile bir çok konferans ve atölye sizlerle olacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve iş adamları derneklerinin desteği ile yapılan etkinlik 9-18 mayıs tarihleri arasında halka açık olarak düzenlenecek. 9-11 mayıs arasında ise Sakarya Uluslararası Film Festivali bizlerle olacak.

Öğrencilerin hayal kırıklığı!

Dönem sonunda kampüste festival yapılacağını duyan öğrenciler büyük bir umutla dinledikleri sanatçıların gelmesini beklediklerini ancak herhangi tanıdık bir sanatçının gelmeyeceğini gördüklerinde umutsuzluğa kapıldıklarını ilettiler. Özellikle Sakarya Üniversitesi İnstagram hesabına gelen öğrenci yorumları bu hayal kırıklığını yansıtır cinstendi.

30 Nisan tarihli Saufest-Sakaryauni İnstagram hesapları ortak gönderi paylaşımında öğrenciler beklentilerinin karşılanmadığını belirttiler.

“Kocaeli şenliğine Yüksek Sadakat, Sena Şener geliyor bizimkilere bak…” diyen kullanıcı nezdinde Saülü öğrenciler dertlerini aktardı.

Daha öncesinde öğrenciler tarafından festival sorulduğunda Rektör Savaşan, müzik grupları pahalı olduğu için o ücreti daha iyi programlara aktarmanın yararlı olacağı konusundaki görüşlerini zaman zaman aktarmıştı.

Ancak öğrenciler Kocaeli Üniversitesi kendi festivalini açıkladığında gene de daha uygun fiyatlı bir bilindik sanatçı gelebilir mi diye umutlarını sağlam tuttular. Ama maalesef bu festivalde müzik bölümü sadece yerel bi’kaç sanatçı ile sınırlı kaldı.

Kitap Fuarı’nda (Kitap Fest) Siyasi İsimler Dikkat Çekti

Sakarya Üniversitesi Festivali bu yıl Kitap Fest, İstihdam Fest, Sanat Fest, Bilim Fest gibi alt dallara sahip. Aslında Kitap Fuarına denk gelen Kitap Fest’te ise tanınmış yazarlar çeşitli imza günleri ve konferanslar düzenleyecekler.

Bu isimlerde Sn. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Kalın ve eski Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya Selçuk da bulunuyor. Açılışını Sn. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yapacağı etkinlikte, yazarlarda ve söyleşilerde fikir çeşitliliğinin tam olarak sağlanamadığını düşünen gençler bu konuda da dertlerini üniversite sosyal medya hesabına dile getirdi.

Saüfest’te Bir Çok Atölye Çalışması Öğrencilerini Bekliyor!

Sakarya Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından yapılan bir çok atölye ve çalıştay sizleri bekliyor! Kalemişi, baskı,dokuma, deneysel dokuma atölyeleri sizleri bekliyor olacak! Atölye sergileri de bu festivalde yer alıyor!

Film, Yarışmalar ve Kariyer Fırsatları da Sizlerle!

Saüfest ile birlikte yapılacak olan Sakarya Uluslarası Film Festivali kapsamında gösterimler, Anons Filmi ve Söyleşisi, Yeşilçam’da Sakaryalı Film Yapımcısı Hürrem Erman söyleşisi sizlerle olacak. Film/Senaryo yazım atölyesi de sizlerle buluşacak.

Tenisten bilardoya, e-spor’dan tavlaya bir çok turnuva rekabeti seven iddialı katılımcılar için hazırlanmış ve sizlerle bugünden itibaren buluşacak.

Bir çok şirket ise öğrencilere staj ve iş imkanı sağlamak amacıyla standlarında bulunacak.

Saufest Hakkında Yazarın Notu

Kısacası her ne kadar müzik vs daha arka planda kalsa da ve öğrenciler olarak bunlardan kimi zaman şikayetçi olsak da, Kitap fuarı ve atölyeler itibariyle çok çeşitli ve bizi geliştirebilecek bir çok etkinlik bizimle olacak. Kendi halinde bir yazar olarak bu atölyelere katılmanızı kesinlikle teşvik ve takdir ediyorum. Ben de de vaktim el verdiğince katılmaya ve kendimi geliştirme uğraşına devam edeceğim.

Sau Fest tüm etkinlik programına Saüfest resmi websitesinden ulaşabilirsiniz. Festivaldeki dikkat çeken belli başlı etkinlikleri Kultursakarya.com Etkinlik Takvimimizde ve günlük programı ise sosyal medya hesaplarımızda bulabileceksiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan da takip etmeyi unutmayın!

Saufest tüm etkinlik takvimine ulaşmak için Saufest Resmi Sitesi

Tüm etkinlikleri görebileceğiniz Etkinlik Takvimi.

En son içerikler için Ana Sayfamız
Bandaj
Devrilmiş Gümüş Sütun

Reactions

1
1
0
1
0
1
Bu gönderi için zaten tepki verdin.

Tepkiler

1
1
1
1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir